Gua Sha massaažiteraapia

Gua Sha teraapia on raviviis, mis on pärit Vietnamist. Hiina meditsiini järgi on sagedaseks valude põhjuseks qi(eluenergia) või vere seiskumine ehk staas. Gua Sha on üks efektiivsetest tehnikatest, mida kasutatakse qi ja vere uuesti liikuma panemiseks. Gua tähendab “akuutset haigust” ja sha “kraapimist”. Niisiis on tegemist on haiguse ära kraapimisega. Kui probleem on väga tugev, siis võivad tekkivad verevalumid olla üsna tumedad. Verevalumid kaovad 2-4 päeva jooksul.

Enne Gua Sha kraapimisega alustamist määritakse vastav keha piirkond spetsiaalse ravimtaimedest õliga kokku, kasutatakse ka harilikku massaažiõli. Gua Shad võib teha kõikides keha piirkondades. Hiinas, kus see teraapia on väga populaarne, on täiesti tavaline ka näo või kaela piirkonna Gua Sha, kuid lääne kultuurides piirdutakse esteetilistel põhjustel kehapiirkondadega, mida saab riietega varjata. Gua shad kasutatakse akuutsete ja krooniliste valude, külmetushaiguste, bronhiidi, astma jne. korral.

Kõige enam kasutatakse gua sha’d krooniliste ja akuutsete valude ning hingamiselundite haiguste puhul. Gua Sha tugevdab ka immuunsüsteemi ja parandab vereringet.

Gua Shad on võimalik teha ka kosmeetilise näomassaažina. Sel juhul on surve õrn ja verevalumeid nahale ei jää.

Regulaarselt tehtava massaaži puhul nahk puhastub, vähenevad silmaalused „kotid“ ja tumedad „ringid“, nahk sileneb, poorid ahenevad, väheneb vistrike hulk ja paraneb jume.

Broneeri aeg kohe

Ootame sind konsultatsioonile

+372 333 1100 | estetica@corrigo.ee